facebook_pixel_id

Чи варто відмовлятися від басейну в активний сезон вірусів?

Осінь та зима – це не тільки пік сезону вірусних хвороб, але і чудова нагода розважити дитину плаванням та долучити до загартовування. Які за і проти щодо відвідування басейну в холодну пору року?

04.01.2024 10:13
Поділитись:

Плавання – це більше, ніж просто фізична активність. Такою важливою навичкою мусить володіти кожна дитина. Під час плавання працюють майже всі м’язи, посилюється лімфо- та кровообіг, а прискорення серцевих скорочень створює прекрасне кардіонавантаження. Плавання розвиває у дитини силу, координацію, швидкість, витримку, тонізує м’язи, формує гарну поставу, забезпечує ефект загартованості (через перепад температур води та повітря у приміщеннях басейну).

 

Басейн і віруси застуди

 

Незважаючи на всі плюси відвідування басейну, деякі батьки занадто переймаються і гадають, що плавання у холодну пору року не на часі. Побоювання полягає у тому, що дитина може частіше застуджуватися, якщо ходитиме до басейну взимку. Але справа в тому, що басейн мало впливає на захворювання дітей. Взимку діти частіше хворіють на ГРВІ через тісний контакт та проведення у чотирьох стінах майже всього часу. А віруси, що викликають ГРВІ, грип і застуди, буквально «процвітають» у сприятливому для них кімнатному середовищі: сухому та теплому.

Вологий мікроклімат у басейні, навпаки, не сприяє їхньому розповсюдженню серед дітей. Тому завдання батьків забезпечити  захист дитини від вірусів під час контакту зі значною кількістю людей у більш «небезпечних» місцях: школі, дитсадку, гуртках, транспорті, магазинах тощо. У таких ситуаціях лікарі радять препарати для профілактики ГРВІ та грипу. Рекомендується обирати такі, що розроблені на рослинній основі – вони безпечні, дозволені дітям від народження та підходять для тривалого профілактичного вживання. Рослинні компоненти є джерелом флавоноїдів – природних сполук, здатних пригнічувати в організмі розмноження вірусів.

 

Користь відвідування басейну в холодну пору року

 

  • Перерва у заняттях може призвести до регресу у засвоєних навичках. У дітей молодшого шкільного віку саме розвиваються довгострокові навички та м’язова пам’ять. Плюс регулярне фізичне навантаження у вигляді плавання корисне для організму.
  • З приходом холодної пори року діти стають менш активні – більше часу проводять вдома з гаджетами. Плавання ж гарантує дитині здорове, веселе та корисне дозвілля.
  • Укріплюється імунітет – все більше досліджень доводять, що цілорічне плавання чудодійно впливає на організм, зокрема, і на імунну систему, робить дитячий організм стійким до стресу та менш сприйнятливим до застуд і грипу. Адже з міцною імунною системою у дитини менше шансів захворіти, бо її організм буде чинити сильний опір вірусам, які викликають ці хвороби.
  • Басейн – одне з найчистіших місць для перебування дитини. Діти особливо не переймаються гігієною, тому швидко інфікують вірусами все до чого торкаються і через повітря, яке видихають (хвора дитина може бути заразною ще до появи перших симптомів). Мікроклімат басейну не дає вірусам шансу масово заразити дітей.

 

Декілька застережень щодо відвідування басейну в холодну пору року

 

Недоліків відвідування басейну взимку практично немає. Основний мінус – це необхідність більш ретельного сушіння волосся та відповідно витрачання більшого часу на це. Щоб дитина не застудилася після тренування в басейні у холодну пору року, треба:

  • добре сушити тіло та волосся;
  • перевірити, щоб у вухах не залишилася вода;
  • не поспішати одразу виходити на вулицю після плавання, щоб дати організму адаптуватися до температури середовища;
  • утримати тепло – дати дитині після тренування попити теплий чай (наприклад, з термоса);
  • впевнитися, що одяг відповідає погоді – ноги, шия і голова мусять бути в теплі.

Плавання в басейні – це чудова профілактика вірусних хвороб на кшталт ГРВІ та грипу, спосіб загартовування, покращення фізичних якостей, отримання позитивних емоцій. Отже, не варто відмовляти дитині у задоволенні поплавати в басейні взимку, навіть якщо навкруги всі застуджені.