Коли жінкам слід відвідати уролога: 6 причин
Урологиня Світлана Калініна рекомендує жінкам відвідувати уролога регулярно
Ще з самого дитинства нам закладали в голову, що гінеколог для жінок, а у чоловіків – уролог. Але лікуванням захворювань сечового міхура, уретри, каналів між ними займається і для жінок уролог.
На які скарги потрібно звернути увагу, розповіла урологиня Центру репродуктивного здоров'я “СМ-Клініка” Світлана Калініна. Про це інформує портал WONDER.
1. Кров у сечі
У здорової людини сеча має бути прозорою солом'яно-жовтого кольору та без незрозумілих частинок. При будь-якому відхиленні кольору або вмісту сечі, потрібно звернутися до лікаря. Але основний з небезпечних симптомів — кров у сечі (гематурія). Цей стан може виникнути під час запалення нирок, сечового міхура, відходження каміння з нирок, а також під час пухлинних захворювань нирок, сечоводів, сечового міхура та уретри.
2. Нечасті сечовипускання
Обсяг сечового міхура складає 150-200 мілілітрів. Якщо впродовж дня людина випиває від 1,5 до 2 л води, а сеча виходить нечасто – це вказує на затримку сечі у сечовому міхурі. Це може відбуватися, наприклад, під час його обструкції або зниженні скорочувальної здатності. Це також може бути пов'язане з порушенням роботи нирок або набряками.
3. Надто часті сечовипускання
Часті сечовипускання малими порціями, особливо у нічний час, можуть бути ознакою циститу.
4. Підтікання й повне нетримання сечі
Деякі жінки стикаються з такою проблемою, як нетримання сечі при чханні, кашлі, бігу або при стрибках. Так зване стресове нетримання може виникати у молодих жінок після пологів або при опущенні стінок піхви, а у жінок зрілого віку – у період менопаузи через зміни гормонального фону.
5. Цистит
Розглянемо це питання окремо. Цистит – це запалення слизової сечового міхура, яке супроводжується болями внизу живота, прискореним сечовипусканням маленькими порціями та печінням при сечовипусканні. Також спостерігається зміна в сечі (колір, запах, осад, кров). Отже, коли виникають болі, різі, дискомфорт під час походу в туалет – а, тим паче, зміна кольору сечі з домішками крові у сечі, обов'язково потрібно звернутися до уролога.
6. Дискомфортне сечовипускання
У здорової людини процес сечовипускання не має супроводжуватися болем, печінням, дискомфортом. Тому будь-які ситуації, що турбують, потребують консультації лікаря. Особливо в тому випадку, якщо болі зберігаються упродовж декількох днів і постійно посилюються.
Читайте також: Чому мамологи рекомендують після вакцинації проти Соvid-19 не відкладати огляд молочної залози?