facebook_pixel_id

Медики „Охматдиту” підписали угоду, що після смерті стануть донорами

Минулого року посмертні донори врятували життя 169 українцям

08.02.2022 15:00
Поділитись:

25 працівників київської Національної дитячої спеціалізованої лікарні „Охматдит” вирішили після своєї смерті стати донорами органів. Для цього вони підписали відповідну прижиттєву згоду, повідомив портал „Суспільного” з посиланням на пресслужбу лікарні.

За словами хірурга-транспатолога медзакладу Олега Годіка, в Україні щодня помирають люди, не дочекавшись донорського органу. Проте кожен громадянин може врятувати від 3 до 8 пацієнтів після своєї смерті. Так, у 2021 році по всій країні провели 331 трансплантацію, з яких 169 від 59 посмертних донорів. Тобто вони після своєї смерті врятували інших. Проте досі чимало пацієнтів живуть в очікуванні на свого донора.

Тільки в „Охматдиті” понад 20 дітей потребують донорський орган. Більшість з них мають хворі нирки. Вони змушені роками жити в лікарні та декілька разів на тиждень проходити гемодіаліз.

Поки процедура оформлення згоди на посмертне донорство доволі складна, тож мало людей роблять її при житті. Наразі родичі померлого після діагностування смерті мозку у нього можуть погодитися на трансплантації органів прямо у лікарні. Однак влада обіцяє, що вже скоро така процедура стане простішою і її можна буде підписати в мобільному додатку „Дія”.

Нагадаємо, українці „допоміг” завагітніти робот Da Vinci.

Фото: пресслужба НДСЛ "Охматдит"