facebook_pixel_id

Почати з понеділка, або Як зробити спорт частиною свого життя

Як часто ми даємо собі обіцянку розпочати займатися спортом з понеділка, з Нового року, з першого числа наступного місяця, після певної події? І як довго дотримуємося? Отож! Бо завжди щось заважає. Насправді зробити своє життя спортивнішим, а отже здоровішим легше, ніж здається

02.03.2023 16:22
Поділитись:

 

Прагнення покращити своє здоров’я – це чудово, воно говорить про те, що людина правильно рухається (хоча б подумки). Тепер справа за наступним – робити це. Проте плануючи з понеділка чи певної дати, ми ніби створюємо собі чітко окреслений шмат часу, де є початок, а значить і кінець. Тобто на рівні підсвідомості ставимося до спорту як до тимчасового явища: схудну, щоб влізти в ту сукню; буду зранку бігати поки погода дозволяє, а зимою побачимо. Такі спортивні потуги будуть приречені. У голові має сформуватися чітке розуміння, що спорт це назавжди, це стиль життя: і в радості, і в горі; і взимку, і влітку; і вдома, і у відпустці; і на самоті, і в компанії. Отже, як досягнути мети?

 

  1. Тут і зараз

 

Певною мірою кожен боїться змін. Нове трохи лякає. Адже у старому форматі все звично, комфортно і прогнозовано. Тому ми відтерміновуємо спорт «на понеділок», даючи собі час морально підготуватися. Але навіщо, коли можна робити користь собі вже сьогодні, наприклад, у четвер? Важливо перестати відкладати дію на потім, на завтра, на новий тиждень. Тоді й буде результат. Ще один важливий момент – робота, домашні справи, діти, втома, негода, відсутність коштів на абонемент до спортзалу... Насправді усі перелічені речі – це буденні справи, з якими ми успішно справляємося (працюємо, прибираємо, готуємо, займаємося вихованням, відпочиваємо, одягаємося відповідно до погодних умов, шукаємо альтернативи). То чому б не додати ще одну буденну справу – спорт? 

 

  1. Поспішати повільно

 

Зазвичай у новачків ентузіазм від занять спортом з часом падає до нуля. Це тому, що хочеться швидкого результату – бігаю вже два тижні, а на бажані 5 кіло не схудла. Щоб спорт назавжди увійшов у життя, просуватися варто маленькими кроками. Для цього потрібно ставити перед собою конкретні завдання та виконувати їх. Наприклад, є мета ходити щодня (!) по 10 тисяч кроків. Одразу так не вийде. Тому починаємо з малого завдання: щодня ходити по 4 тисячі кроків. Досягнувши цього, вже можна підвищити планку до 5 тисяч кроків на день. Коли буде подолано цей бар’єр, згодом підвищуємо активність ще на тисячу тощо. Або є бажання сісти на шпагат. До його здійснення єдиний шлях – регулярно (!) ходити на відповідні тренування (пілатес, стретчинг, йога). Як довго доведеться тренуватися, залежить від можливостей організму. Поки тренуватиметесь задля шпагату, виробиться звичка займатися своїм тілом і надалі.

 

Читайте ще: Незамінні амінокислоти: в яких продуктах містяться

 

  1. Не перебільшувати значення спорту і своїх досягнень

 

Тренування – це рутинна справа. Треба ставитися до неї, як до чищення зубів або оплати проїзду в метро. Не перетворювати кожне тренування на свято з ретельною підготовкою чи метушнею, це призведе до зворотного ефекту і втоми. Похвалити себе за гарне тренування потрібно, а за те, що таки дійшов сьогодні до спортклубу – ні. Ви ж не перетворюєте похід за хлібом у надважливу місію? Ні, бо це буденна справа. Тому внесіть тренування у розпорядок дня так, щоб вони були комфортними і доступними: маєте звичку рано прокидатися – робіть вранці пробіжку; поки дитина в садочку чи школі – сходіть на тренування; є вільний час лише ввечері – знайдіть клуб поряд із помешканням або роботою. 

 

  1. Насолоджуватися процесом

 

Якщо спорт не приносить задоволення, нічого не вийде. Що робити? Пробувати все і зупинитися на тому, що зачепить: біг, силові тренування, йога, акробатика, танці, велосипед, бокс, плавання, сквош, командні ігри... Коли людині щось подобається, то хочеться повторити це знову. Наприклад, жінка отримує задоволення від занять танцями. Вона буде ходити на них регулярно, старанно займатися і в результаті матиме класну фігуру та пластику. Бо їй подобається те, що вона робить. Тому шукайте своє задоволення.

 

  1. Чітко розуміти, навіщо воно треба

 

Рішення займатися спортом, як і мета, дуже індивідуальні та водночас схожі. У кожного, мабуть, є один знайомий, який давно і регулярно тренується, а другий – часто починає і кидає. Так відбувається тому, що у першого знайомого є чітко окреслена ціль, а у другого абстрактно. Чи відчувається різниця у бажаннях: навчитися підтягуватися сто разів і схуднути до літа? У першому випадку мета ясно окреслена, а у другому розмито – на скільки кіло потрібно схуднути? Ну зустріне він літо худим, а далі можна «забити» на себе? Тому мета і плани мають бути чіткими і довгостроковими.

 

Читайте ще: Дієта та добавки в спортивному харчуванні

 

  1. Формувати звички правильно

 

Там, де спорт, там здоровий спосіб життя, дисципліна і нові звички. Боронь Боже категоричні заборони типу солодкого, смаженого чи алкоголю. Вихід: їм все, просто в міру. Більше шкоди нанесе страждання від відмови, аніж одна цукерка в день чи бокал вина на вечерю. Не залишаємо поза увагою рекомендації щодо спортивного харчування. Це не «хімія», а добре знайомі вітаміни, білки, амінокислоти, жири та інші нутрієнти, які «закриють» потреби організму. Серед прихильників активного способу життя популярністю користується дієтична добавка ВІТАРГІН – це джерело амінокислоти аргінін. Вона синтезує сечовину та виводить білкові шлаки, що в комплексі з фізичними навантаженнями запускає процес спалення жирових клітин (допомагає швидше схуднути) і посилює секреції гормону росту м’язів (більше м’язів – менше жиру). Жінки полюбляють ВІТАРГІН за приємний бонус: як відомо, аргінін активує утворення колагену, що відповідає за красу волосся, нігтів та шкіри. На додачу спорт нормалізує сон – як не крути, а нічний відпочинок важливий для відновлення і здоров’я.

 

Отже, будь-яка фізична активність буде корисною тоді, коли стане звичкою на все життя. Спорт і тренування добре допомагають боротися зі стресом (що актуально в умовах війни), покращують настрій, швидкість реакції, зменшують ризик отримання травм, пов’язаних із віком, покращують не лише м’язову, а й мозкову активність. Тому не відкладайте здоров’я на понеділок, а почніть сьогодні.