facebook_pixel_id

Замість ампутації ноги українському воїну відростили 21 см кістки

Щоб відростити необхідний шматок кістки, пройшло п’ять місяців

02.08.2019 20:37
Поділитись:

Тарас Щириця служив в армії. 28-річний офіцер працював авіаційним техніком. Його головним завданням було обслуговувати бойові літаки. Але тяжку травму він отримав у звичайній автомобільній аварії.

Чоловік їхав машиною на полігон, коли водій фури не помітив Тараса і врізався у нього. Автівка Тараса була відкинута з траси прямо на заправку, яка була неподалік. Від сильного удару двері машини зламалися та перебили обидві ноги чоловікові. 

Через травму Тарас почав швидко втрачати кров. Навички військового допомогли зібратися і накласти собі джгут. Але у Тараса був тільки один джгут, тоді кров на іншій нозі він зупинив ременем від кобури.

Люди на заправці допомогли витягти чоловіка з машини та викликали «швидку». Далі він втратив свідомість, а прийшовши до тями, зрозумів, що знаходиться у військовому госпіталі Києва. Весь цей час він знаходився у реанімації, лікарі боролися за його життя.

Медики виявили, що під час аварії Тарас отримав зараження крові. Два місяці тривало його лікування, хлопцеві намагалися врятувати ноги. Навіть, заговорили про те, що доведеться ампутувати ліву. На ній не вистачало трохи більше 20 сантиметрів кістки. А відростити такий великий шматок було нереально, за словами лікарів. Донорської ж кістки також не було.

Тарас не міг повірити, що доведеться ходити на протезі, і відмовлявся від ампутації. Тоді за його справу взявся відомий український ортопед Віталій Веклича. Фахівець успішно провів лікування і у Тараса відновив 21 см кістки.

«Дуже важливо, щоб збереглися кровопостачання та іннервація у кінцівці, – розповідає Веклич. – Нога була теплою (у Тараса. – Авт.), пальці рухалися, значить, кровообіг був. Нерви і зв’язки працювали. А це давало надію на гарний результат».

«Щоб відновити такий величезний шмат кістки, треба було фактично розпиляти навпіл верхню ділянку кістки, яка не постраждала, та встановити на неї апарат зовнішньої фіксації. «А потім те ж саме треба було зробити з нижньою ділянкою. Ці ділянки повинні були рости назустріч одна одній. Так і сталося. На вирощування величезного фрагмента пішло майже п'ять місяців», – розповідає лікар.

За словами ортопеда, його пацієнт скоро почне вчитися ходити знову і піде на поправку.

Зараз нога Тараса знаходиться у спеціальному апараті фіксації, чекають поки кістка не затвердіє повністю. Після цього можна буде переходити до етапу реабілітації.

За матеріалами fakty.ua