Через який час потрібно замінювати кришталик в оці
На це запитання відповів Мартін Скарр — штатний лікар-консультант видання Mail on Sunday та Mailonline
В Україні катаракта є однією з найбільш поширених офтальмологічних патологій, яка призводить до зниження зору, а в деяких випадках і до сліпоти. Згідно з епідеміологічними дослідженнями, у світі приблизно 70% людей старших 72 років мають катаракту, а у віці 40-60 — кожен п’ятий.
Тисячі людей похилого віку щороку проходять через операції із заміни кришталика через катаракту. Але наскільки довго зберігається їхній ефект? На це питання відповів доктор Мартін Скарр — штатний лікар-консультант видання Mail on Sunday та Mailonline.
Лікар доповнив, що катаракта - це розлад зору, при якому людина починає сприймати образи нечітко та розмито. Внаслідок цього необхідна заміна кришталика на штучний. Така операція вважається популярною, їх проводять у величезній кількості у всіх країнах світу.
Штучний кришталик розробив англійський офтальмолог Гарольд Рідлі. Він спостерігав за наслідками травм очей британських пілотів у період Другої світової війни. З 1980 року кришталики розпочали виготовляти із гнучких матеріалів. Їх можна згортати та вводити за допомогою малих розрізів – це спростило операцію.
Такі операції роблять більше ніж 70 років. Скарр доповнив, що кришталики які імплантують, нікуди не зникають. Вони виконують свої функції до кінця життя.
Якщо ви вже зробили операцію із заміни кришталика через катаракту, жодні повторні операції та встановлення нових кришталиків не знадобляться.