Чай може зіграти роль у зниженні ризику розвитку слабоумства
Лікарка Керрі Ракстон детально розповіла про своє нове дослідження
За даними ВООЗ, нині у світі 55 мільйонів людей мають деменцію. Однак населення планети старішає, а отже, і кількість людей з деменцією найближчими роками збільшуватиметься. А в Україні на деменцію страждають 63 тисячі людей. Щороку хвороба починається у понад 4,5 тисячі осіб. У 40% випадків їх спіткає судинна деменція.
Деменція — це загальний термін, який позначає симптоми, викликані ушкодженнями мозку. Вона може проявлятися по-різному, залежно від того, які частини мозку зазнали пошкоджень. Зазвичай спостерігається погіршення пам'яті людини та її здатності планувати й виконувати звичні буденні дії. Частота деменції зростає з віком: від 2% — у віці до 65 років, до 20% — у людей 80 років і старше.
Лікарка Керрі Ракстон розповіла у своєму новому досліджені, що чай корисний для здоров’я та для запобігання когнітивним порушенням. Пише про це МедикФорум.
“Достатньо цікаво, що є дослідження, в яких говориться, що чай зменшує запалення, окислювальний стрес, і є дані досліджень, що катехіни чаю покращують виведення амілоїдних білків, які починають викликати деменцію”, — сказала лікарка Ракстон з Інформаційної служби з питань здоров'я та харчових добавок.
У ході дослідження лікарка зауважила, що чай може зіграти роль у зниженні ризику розвитку слабоумства.
"Я думаю, що ми розглядаємо профілактику, тому що ви намагаєтеся зберегти свій мозок настільки здоровим, наскільки це можливо" — доповнила Ракстон.
Про це йшлося у дослідженні, проведеному у 2021 році Університетом Лідса та Центральним південним університетом лісового господарства та технологій у Китаї. Вчені вивчали вплив кофеїну на мозок, який був у складі чаю.
Дослідники дійшли такого висновку:
“Ґрунтуючись на результатах епідеміологічних та експериментальних досліджень, помірне та регулярне споживання кофеїну може допомогти запобігти або відстрочити початок хвороби Альцгеймера”.
Лікарка Ракстон пояснила:
“Ми виявили, що те, що добре для серця, добре і для мозку, тому що мозок є дуже складною судинною системою”.
Якщо у людини поганий стан судин головного мозку, це сприятиме зниженню когнітивних функцій та виникненню депресії.