facebook_pixel_id

Як оздоровитися і не захворіти, або Особливості літнього відпочинку, про які необхідно пам'ятати батькам

Літо – улюблена пора року всіх членів сім’ї, але й водночас додатковий головний біль для батьків. Адже за 2-3 місяці хочеться, щоб дитина відпочила, оздоровилася, була під наглядом і головне – не хворіла

02.06.2023 12:29
Поділитись:

Зазвичай під оздоровленням багато хто має на думці відпочинок на морі, у дитячому таборі або у бабусі в селі. Однак через війну ситуація змінилася настільки, що організувати літо своїй дитині як завжди або як планувалося вже не вийде. Та насправді здоровий відпочинок створити можна будь-де, головне пам’ятати про його аспекти:  фізичну активність, повноцінне харчування, захист від природних факторів та дотримання гігієни. За умови правильного підходу до справи, дитина проведе час із задоволенням і без проблем.

 

Що робити для оздоровлення дитини?

 

  • Забезпечуємо фізичну активність. Це щоденне проведення часу на свіжому повітрі: ігри з однолітками, прогулянки до парку, лісу, зоопарку, в гори, екскурсії містом, велосипедні поїздки, на самокаті, роликах, плавання... Це розвиватиме фізично, загартує організм, створить базу для сильного імунітету та міцного здоров'я.

 

  • Годуємо збалансовано. Літо – це той період, коли навіть вередливу дитину можна нагодувати смачно і корисно. Безліч сезонних свіжих ягід, фруктів, овочів – джерела вітамінів, мінералів та амінокислот. Вони урізноманітнять звичні страви з цільних злаків, молочних продуктів, м'яса та риби. За рахунок фруктів можна зменшити вживання їжі та напоїв з великим вмістом цукру.

 

  • Дбаємо про водний баланс. У спеку діти втрачають багато рідини. Недостатнє споживання води може призвести до дегідратації: втрати енергії, млявості, сухості шкіри, головного болю, поганого самопочуття. Тому влітку зручно привчити дитину розпізнавати спрагу та носити із собою воду. Придбайте разом зручну пляшку, мінітермос або термокружку. Словом те, що дитині до вподоби і вона зможе носити з собою. Коли річ подобається, нею користуватимуться часто і з задоволенням. Рясне пиття з власної пляшки вбереже дитину від зневоднення, теплового удару та отруєння неякісною водою. До речі, водою можна промити рану або вимити руки чи фрукти.

 

  • Дотримуємося режиму сну. На канікулах звісно можна послабити режим і не відправляти в ліжко о 21:00. Але й не дозволяти засиджуватися до опівночі. Це дисбаланс для організму, який користі не принесе. Домовтеся з дитиною одразу, о котрій годині вона лягатиме спати.

 

Читайте також: Як собі допомогти після виснаження організму антибіотиками

 

Щоб дитині не хворіти, їй треба...

 

  • Захищатися від сонця і спеки. Щоб уникнути опіків, відкриті ділянки шкіри дитини треба змащувати сонцезахисним засобом (особливо обличчя) та надягати легкий одяг з тонких тканин. Краще обрати крем із високим фактором захисту: SPF 30 або SPF 50. Необов’язково купувати ті, що з маркуванням для дітей. Можна придбати один якісний і користуватися всією родиною. Панами з кепками врятують від сонячного удару і перегріву. Утримуємося від засмаги і перебування на сонці з 12 до 16 години дня.

 

  • Дотримутися гігієни, щоб не підхопити інфекції. Діти запросто влітку хворіють на ГРВІ, та шлунково-кишкові інфекції. Регулярне миття рук, особистих речей та іграшок; індивідуальне використання предметів; кашляння і чхання у згин ліктя або паперову хустинку – мінімізує ризик підчепити та поширити захворювання. Окремо слід пояснити дитині про небезпеку ковтання води з басейну і водойми.

 

Читайте також: Дивні діагнози, або Трохи про фармакофобію, фармакофілію та фармакофагію

 

  • Уникати перепадів температур. Зміна клімату під час поїздки, дуже холодні напої, активне використання кондиціонерів, переохолодження (потрапляння під зливу, ночівля в наметі, тривале купання у басейні або річці), протяги – провокують не прості застуди. В ослаблений організм вірусу дуже просто потрапити і викликати ускладнення (отити, фарингіти, герпес, ГРВІ тощо).

 

Must have на літо

 

Влітку цей засіб, за порадою лікаря, має бути у кожної мами завжди під рукою. Він знадобиться не тільки вдома, а й під час відпочинку. Адже влітку діти також хворіють на вірусні інфекції. Йдеться про Флавовір  – дитячий сироп із рослинної сировини, що застосовується для лікування та профілактики вірусних інфекцій (, грипу, ГРВІ). Зручний у використанні, дозволений з народження, швидко пригнічує розмноження вірусів в організмі. Вживання сиропу за перших симптомів недуги пригнічує розмноження вірусів, що викликали захворювання і пришвидшує одужання.

Недаремно літо вважається найкращим часом для зміцнення імунітету, основа якого закладається у дитячому віці. Від того, як проведе літо дитина, залежить міцність її здоров’я у дорослому житті. Тож не гайте часу і проводьте час із користю!