В такому разі особливої підтримки потребують ті органи, що найбільше задіяні в процесі усунення токсинів, насамперед нирки та печінка, пише smartmama
Якими можуть бути причини інтоксикації?
Інтоксикацію організму викликають дуже різні фактори чи навіть їх сукупність. Детокс потрібно проводити не лише людям, які мають шкідливі звички, наприклад багато курять чи вживають алкоголь. Організмові також потрібно нейтралізовувати негативний вплив від прийому ліків або вживання продуктів зі шкідливими харчовими домішками. Отже, є різні причини того, що організмові потрібен детокс. Можна перелічити основні з них:
- вживання неякісних продуктів і напоїв, зокрема з умістом трансжирів і консервантів;
- зловживання алкоголем, наркотичними речовинами, куріння;
- прийом великої кількості медикаментів тривалий час;
- робота, пов’язана з впливом токсичних речовин;
- хвороби та будь-які інфекції, що призводять до порушень метаболізму й утворення токсичних продуктів обміну.
Симптоми інтоксикації організму
Симптоматика інтоксикації організму може бути різною і залежатиме від того, скільки часу токсини отруюють організм. Так, це може бути гостра стадія інтоксикації. Вона характеризується:
- підвищенням температури тіла
- нудотою, блюванням, діареєю
- слабкістю та сонливістю.
Хронічна інтоксикація організму
Хронічне отруєння організму відбувається на тлі розвитку певної хвороби, або інфекцій та вірусів, постійного зловживання шкідливими продуктами або одразу кілька причин. Хронічна стадія інтоксикації має не такі чіткі симптоми, котрі також бувають схожі на прояви багатьох захворювань. Проте постійний вплив токсинів на організм призводить не просто до загального погіршення здоров’я. Зокрема, з’являється більше симптомів ураження печінки.
Можливі симптоми хронічної інтоксикації організму
- загальна слабкість, втрата сил;
- пожовтіння очного яблука, шкіри;
- набряки і темні колами під очима;
- часто спостерігається незрозуміла, ніби затуманена свідомість;
- іноді навіть хода стає хиткою;
- закрепи;
- підвищена пітливість;
- здуття, метеоризм, відчуття важкості в животі;
- погіршення апетиту, відраза до їжі
- частий головний біль, біль у м’язах і суглобах
- біль і тяжкість у правому підребер’ї
- висипи на тілі.
Це все характерні прояви інтоксикації, зі скаргами на які варто звернутись до лікаря.
Читати ще: Як нормалізувати сон і що таке седативний ефект?
З чого почати детокс?
Лікар має провести діагностику для виявлення причин накопичення токсинів. Детоксикація може передбачати визначення речовин, що призвели до отруєння, та їх виведення з організму. Це може бути як прямий вплив (промивання шлунку, очищення кишечника), так і медикаментозне лікування (протиотрути та антитоксична терапія). Але подібну терапію слід проводити лише під наглядом медиків.
Якщо причиною детоксикації був тривалий прийом ліків, слід відмінити їх або знайти заміну. Лікар також порадить дієтичне харчування та відмову від шкідливих звичок, якщо детоксикацію викликав нездоровий спосіб життя. Але чим тривалішим був вплив токсинів, тим більше уваги слід приділити відновленню тканин організму, що постраждали від детоксикації.
Захищаємо печінку від токсинів
Насамперед підтримки потребує орган, що приймає на себе основний удар токсинів. Печінка – це головний детоксикант організму. Клітини цього органу перетворюють токсини та виводять їх через систему жовчовиділення або відправляють у кровотік для виведення у нирках.
Здорова печінка здатна знешкоджувати велику кількість токсинів. Але після тривалого впливу шкідливі речовини пошкоджують клітини цього органу і призводять до погіршення роботи. Наприклад, зловживання алкоголем із часом значно порушує фільтраційні функції печінки. Тому найчастіше детокс передбачає зміну способу життя і харчування, виключення надходження речовин, які шкодять печінці . У більшості випадків відмова від жирної їжі та алкоголю уже значно знижує ризик подальших захворювань печінки.
Читайте ще: Як хворіють на COVID-19 зараз і як хворіли раніше: основні відмінності
Також підтримувати фільтраційні функції печінки допомагають спеціальні добавки з гепатопротекторною та детоксикуючою дією. Прикладом гепатопротектора з декоксикуючою дією є дієтична добавка ВІТАРГІН – це комплекс метаболічних речовин: амінокислоти Аргініну та ліпотропної речовини Бетаїну. Лікар може призначити цей препарат для підтримки функції печінки.
Вплив аргініну та бетаїну на функції печінки
Комплекс метаболічних речовин, що входять до складу Вітаргіну, комплексно підтримують життєдіяльність цього важливого органу. Аргінін має детоксикуючу дію, підтримуючи нормальний кровообіг і процеси мікроциркуляції у печінці. Також ця амінокислота зменшує кисневе голодування різних тканин організму та покращує доставку кисню до головного мозку. Бетаїн захищає клітини організму від інтоксикації, сприяє зменшенню загальної слабкості та втоми. нормалізує обмін жирів у печінці, що не дає накопичуватись жиру в її клітинах.
Таким чином прийом Вітаргіну сприяє усуненню наслідків дії алкоголю, медикаментів, промислових та інших токсинів. У період інтоксикації прийом Вітаргіну захищає клітини печінки від пошкоджуючого впливу вільних радикалі та уповільнює обмінні процеси в печінці, тобто зберігає енергію для роботи цього органу.
Отже, для відновлення роботи основного органу-детоксиканта потрібна зміна способу життя, збалансоване харчування і регулярна профілактика. Підтримка тканин печінки забезпечується завдяки поліпшенню їх живлення, кровообігу та насиченню киснем. Після консультації з лікарем з цією метою можна застосовувати пероральний розчин Вітаргін.