facebook_pixel_id

Онлайн-система моніторингу стану здоров’я MyHeal може збільшити тривалість життя українців

Низька тривалість життя в Україні – проблема відсутності ефективного скринінгу та профілактики захворювань, – переконані екcперти. Вирішити її можна лише комплексно

16.06.2020 9:00
Поділитись:

Вчасно відслідковувати зміни стану здоров’я, проводити якісний моніторинг і отримувати консультації кваліфікованих фахівців допоможе створена в Україні електронна платформа MyHeal.com. 

Згідно з дослідженням, проведеному Liga.net, середня тривалість життя в Україні становить 71 рік 7 місяців. За цими показниками Україна значно відстає навіть від небагатих Румунії, Молдови, Білорусі. Наприклад, у сусідній Польщі середня тривалість життя становить 77 років 9 місяців, у Румунії – 75 років і 5 місяців. За три десятиліття цей показник помітно виріс у всій Східній Європі, крім України.

Про те, що причиною низької тривалості життя є саме охорона здоров’я, свідчать безліч показників. Наприклад, в Україні у 2019 році на кір перехворіло 57 000 осіб, а у ЄС – усього лише 13 000. Показник материнської смертності в Україні – 24 смерті на 100 тисяч осіб, у Польщі 3 смерті на 100 тисяч осіб, у Чехії – 4.

З 1990 до 2015 року смертність від інфекційних захворювань в Україні збільшилася вдвічі – з 11 до 22 смертей на 100 000 осіб.

Основною причиною високої тривалості життя в країнах як на захід, так і на схід від України, називають не стільки якість лікування, скільки його своєчасність. З огляду на особливості страхової медицини, населення в цих країнах більше охоплено плановими скринінгами, які допомагають виявити небезпечні захворювання на ранніх стадіях.

Фахівці наголошують, що допомогти вирішити проблему ранньої діагностики та профілактики в Україні може онлайн-система MyHeal.com. На ринку телемедицини, яка отримала імпульс для розвитку у зв’язку з пандемією та карантинними заходами, ця система відрізняється максимальним діапазоном і наявністю унікальних функцій. Вони, з одного боку, дають людям шанс менше хворіти, з іншого – надають зручний і оперативний інструментарій для роботи лікарів, у першу чергу сімейних.

Система містить інтерактивний медичний архів пацієнта із захищеним доступом, у якому сімейний лікар або вузький медспеціаліст може взяти дані аналізів, оглядів, досліджень, інших видів діагностики людини, вивчити їх, порівняти й проаналізувати. Цей цифровий архів, крім зручної систематизації, можливостей для швидкого пошуку, вміє дешифрувати аналізи, що надходять із лабораторій, розкладаючи кожний показник у вигляді графіків, які демонструють лікареві зміни будь-якого параметра в динаміці.

З появою коронавірусу в систему також імплантовано оригінальний онлайн-тест, який залежно від кількості днів та динаміки розвитку симптоматики розраховує ймовірність наявності захворювання.

Головна ж унікальна можливість MyHeal у тому, що система «вміє», виходячи з наявних даних про стан здоров’я, формувати проект планової діагностики або обстежень на рік вперед. Це значно полегшує роботу сімейного лікаря щодо постійного моніторингу здоров’я своїх пацієнтів.

Лише регулярні обстеження, рання діагностика та профілактика, як показує практика розвинених країн, дозволяють збільшити тривалість і якість життя людини.