Причиною випадіння волосся може бути безсоння
Безсоння і неспокійний або неякісний сон є причиною багатьох порушень, зокрема загострення хронічних захворювань і зниження імунітету. Один із наслідків постійного недосипання – це потоншання і випадіння волосся
Безсоння і неспокійний або неякісний сон є причиною багатьох порушень, зокрема загострення хронічних захворювань і зниження імунітету. Один із наслідків постійного недосипання – це потоншання і випадіння волосся.
Причини випадіння волосся
Причин випадіння волосся незалежно від якості сну може бути одразу кілька, пише smartmama. Дуже часто безсоння є лише однією із них. Ось кілька причин щоденного знімання із гребінця великих жмутів волосся:
Коронавірус SARS-CoV-2
- COVID-19 і постковідний синдром провокують безліч довготривалих симптомів, до яких належать проблеми зі сном, серцево-судинною системою, нюхом, смаком, підвищена тривожність, висипання на шкірі й часто – випадіння волосся.
Нестача вітамінів
- авітаміноз теж проявляється багатьма різними симптомами. До них належить підвищена втомлюваність, зниження уваги, концентрації, проблеми зі сном, сухість шкіри, ламкість нігтів і волосся;
- прийом деяких медичних препаратів, зокрема для контролю тиску та протизаплідних таблеток.
Шкідливі звички
Волосся може випадати через шкідливі звички (куріння), погіршення екологічної обстановки та зміни у дієті (наприклад, вживання великої кількості білка). Для розв’язання цієї проблеми слід виключити всі перелічені можливості та долікувати основні захворювання.
Стрес
Але все-таки найчастішою причиною погіршення сну є стрес. І саме стресові фактори погіршують якість життя і часто призводять до передчасного облисіння. Тож чому стрес, безсоння і втрата розкішної шевелюри наскільки взаємопов’язані?
Читайте також: Як позбутися болю у м’язах після тренування
Вплив гормонів на волосся
Тяжкі періоди життя, коли людина, зокрема, страждає від безсоння, впливають на ріст волосяних фолікулів. Унаслідок стресу може відбуватись дифузне випадіння волосся.
Усього волосся проходить три фази: росту, перехідну та спокою. Зазвичай 80-90% волосся має перебувати у фазі росту, а фаза спокою – вповільнення росту аж до його випадіння – є найменшою. Але дифузне випадіння волосся «переводить» у фазу спокою до 30% усього волосся.
Гормони, що безпосередньо призводять до випадіння волосся у періоди безсоння, викликаного стресом:
– кортизол і адреналін
викликають спазм судин шкіри, зокрема й тих, що насичують поживними речовинами волосяні фолікули. Крім того, ці гормони порушують роботу сальних залоз, що призводить до рясного випадіння волосся
– пролактин
виробляється при стресі й має аналогічний вплив на волосся – погіршує структуру та якість фолікулів
– мелатонін
зазвичай виробляється під час сну вночі. Безсоння призводить до зменшення концентрації цього гормону в організмі. Мелатонін продовжує фазу росту волосся і зменшує їх випадіння. Проте брак цього гормону спричиняє протилежний ефект.
Як поліпшити сон?
Отже, якщо волосся стало тьмяним і випадає уже непоодинокими волосинами, а крупними пасмами, слід замислитись про поліпшення сну та усунення стресових чинників. Це найпоширеніші фактори, що призводять до випадіння волосся. Але крім того, не слід забувати про збалансування раціону та вживання потрібної кількості вітамінів і мінералів.
Читайте також: Умови зберігання ліків та БАДів: на що впливають
Щоб швидко знизити збудливість центральної нервової системи та поглибити сон, можна використовувати природні засоби на основі екстрактів трав. До таких засобів відноситься дієтична добавка ВІТАСЕД, що містить екстракти валеріани, пустирника та глоду саме у тих пропорціях, що потрібні для забезпечення гарного снодійного ефекту.
Біологічно активні речовини валеріани сприяють поліпшенню засинання, зменшують збудливість центральної нервової системи, напруження і дратівливість під час стресу. Екстракт валеріани сприяє також зниженню артеріального тиску, має спазмолітичні та снодійні властивості.
Трава пустирника допомагає стабілізувати серцевий ритм, сприяє нормалізації артеріального тиску та робить глибшим природний сон. Біологічно активні речовини плодів глоду забезпечують додаткову підтримку серцево-судинної системи, нормалізують артеріальний тиск і ритм серцевої діяльності.
ВІТАСЕД може бути рекомендований лікарем як дієтична добавка до раціону харчування. Ця добавка є джерелом біологічно активних речовин рослинного походження, що полегшують засинання і сон, а отже, сприяють усуненню викликаних безсонням наслідків.