facebook_pixel_id

Щеплення проти поліомієліту ІПВ: правила та протипоказання

МОЗ рекомендує, щоб батьки перевірили календар щеплень дитини та зробили пропущені вакцини

10.02.2022 12:27
Поділитись:

У МОЗ повідомляють, на минулому тижні в Україні розпочали проводити щеплення дітей від поліомієліту віком від 6 місяців до 6 років, які порушили Національний календар профілактичних щеплень.

У першій частині запланували вакцинувати 144 тисячі дітей. Закупки інактивованої поліовакцини (ІПВ) зробили за державні кошти. Це щеплення захищає від трьох штамів поліовірусу. ІПВ блокує потрапляння вірусу до ЦНС (центральної нервової системи), що, своєю чергою, захищає від паралічу. Вакцина є нешкідливою для дітей, та ухвалена Всесвітньою організацією охорони здоров’я.

Тимчасові протипоказання до щеплення вакциною ІПВ: 

  1. Особи з гострими захворюваннями та підвищенням температури до 38 ͒С (вакцинують після закінчення хвороби)
  2. Якщо відома гіперчутливість до компонента вакцини або вакцини аналогічного складу (неоміцину, стрептоміцину, поліміксину В)

Направлення на вакцинацію надає педіатр або сімейний лікар, який проводить амбулаторний облік. Необхідно дотримуватися вимог наказу 2070. Для прикладу, вакцинацією неживою вакциною не потрібно зволікати у разі:

  • алергії на побутові алергени чи на алергени рослинного походження;
  • алергії в сімейному анамнезі;
  • проведення алергенспецифічної імунотерапії;
  • алергії на антибактеріальні препарати, що використовуються рутинно.

Якщо є хронічні захворювання, також вакцинують згідно з календарем щеплень. Ухвалення щодо виконання щеплення за наявності хронічних захворювань приймається на підставі рівня імуносупресії. 

Одним з основних протипоказань до наступних щеплень є анафілактичний шок на попередню вакцину. Вакцину вводять внутрішньом’язово у плече або стегно. Місцем введення ін’єкції є передня частина стегна — для немовлят та дітей раннього віку. І у дельтоподібну м'язу — для дітей старшого віку. У сідницю вакцину не вводять!

Тому МОЗ рекомендує, батькам перевірити вакцини своєї дитини та зробити пропущені вакцини.