Штучна підшлункова залоза із Польщі допоможе побороти діабет
Розвиток науки настільки стрімкий, що мало не щодня з’являються новини про неймовірні відкриття та методи лікування дуже важких хвороб
Список хвороб, які століттями медикам ніяк не вдається побороти, чималий. Наприклад, діабет відомий людству дуже давно, але знайти шлях здолання цього недугу до цих пір не вдається. Поки що медики практикують декілька методів лікувань, які дають змогу людям із діабетом продовжувати жити повноцінним життям, наскільки це дозволяє медицина.
Та нещодавно з’явилася інформація, що одній групі вчених, які займаються цією проблемою, вдалося здійснити прорив і можливо у найближчому майбутньому діабетикам не треба буде жити від однієї ін’єкції інсуліну до наступної. Адже науковці хочуть змусити організм справлятися самостійно з цією проблемою.
Так, польські вчені надрукували першу в світі біонічну підшлункову залозу із кровоносними судинами, яка має сама виробляти необхідний організмові інсулін.
«Ніхто ще не друкував паренхіматозний орган з повною васкуляризациєю», – передає слова доктора медичних наук, хірурга-трансплантолога Міхала Вшола RMF24.
Хірург передбачає, що його нова розробка допоможе у майбутньому лікувати діабет. Група вчених на чолі із Міхалом Вшолом, сподіваються, що штучна підшлункова залоза зможе допомогти відновити в тілі людини створення інсуліну.
Вшола розповів журналістам про те, як йому та його колегам вдалося надрукувати людський орган. За його словами, спершу вони зібрали острівки підшлункової залози у свиней, а потім змішали їх з біотоксом. Це речовина в якій живі клітини не гинуть, а навпаки можуть далі розвиватися. Тоді біопринтер, на якому саме проводився друк органу, почав «складати» клітини у ту модель, яка була закладена до комп’ютера вченими. По суті, він почав будувати саму залозу із кровоносними судинами, якими потім почала бігти кров.
Робота пройшла успішно і тепер науковці зайняті випробуванням штучного органу. Спочатку вони пересадять її піддослідним мишам, а пізніше – свиням.
«Ми маємо перевірити як ця залоза буде працювати у живому тілі, як в ній будуть формуватися мікроциркуляція крові і як буде змінюватися структура штучного органу», - пояснює доктор Вшола.
Як кажуть польські вчені, до фіналу ще далеко, ще пройде чимало часу, поки вони вдосконалять свій винахід і можна буде лікувати людей. Але вже зараз їхньою розробкою зацікавилися деякі компанії та дослідницькі інститути, які також вивчають можливості створення штучних органів. А це означає, що команда Вшоли може отримати підтримку і фінансування, а це в свою чергу дасть можливість пришвидшити повну перемогу над діабетом.
Варто зазначити, що доктор Вшола відомий тим, що розробив метод лікування ускладненого діабету при якому використовується ендоскопічна трансплантація тканин під слизову оболонку шлунку підшлункової залози.