facebook_pixel_id

Зміни вагінального мікробіому матері можуть стати причиною викидня: нове дослідження

Вчені вивчають, як саме зміна вагінального мікробіому впливає на невиношування вагітності

23.02.2022 13:28
Поділитись:

Зміни у вагінальному мікробіомі матері можуть стати причиною викидня. Таких висновків дійшла група вчених, які провели дослідження за участю 167 вагітних жінок. 

Здоровий вагінальний мікробіом багатий на кислотопродукуючі лактобактерії, які запобігають швидкому зростанню інших потенційно шкідливих бактерій. Та коли у мікробіомі виникає дисбаланс, ці бактерії можуть розмножуватися. Про це пише MedicalXpress із посиланням на BMC Medicine.

Зі 167 учасниць дослідження, 93 пацієнтки втратили дитину на ранньому терміні вагітності, а 74 народили у термін. Серед тих, хто пережив викидень (а це 54 жінки), фахівці не виявили хромосомних аномалій. Проблема полягала у появі таких бактерій як превотела і стрептокок. 

Також вчені зазначили, що у жінок, які виносили й народили дитину, було помітно менше лактобацил, але їхня імунна система не реагувала на це і не спричиняла запалення. 

Дослідники стверджують, їхні результати дозволяють виявити справжню причину викидню у жінок, але необхідно провести додаткові дослідження, щоб підтвердити цей зв'язок. Також вони працюють над створенням тесту для швидкого аналізу вагінального мікробіому. 

Провідний автор, професор Філіп Бенет із Департаменту метаболізму, травлення і репродукції зазначив: 

“Якщо наступні дослідження це підтвердять, це означає, що вагінальний мікробіом відіграє ключову роль у причині викидню”. 

Також фахівець підкреслює, що гігієна інтимної зони на ранніх термінах вагітності дуже важлива, однак потрібно уникати ароматизованих мильних засобів, які можуть впливати на баланс бактерій та рівень кислотності у піхві.