Зневоднення організму: як розпізнати і позбутися
На жаль, у більшості людей немає корисної звички пити вдосталь води
Дефіцит рідини позначається на самопочутті. Скільки потрібно пити води – одвічне суперечливе питання. Невже 2 літри щодня – обов’язкова норма для всіх? Ні, у кожної людини свої потреби. Це залежить від способу життя, харчових звичок, клімату та стану здоров’я. Просто варто знати свою норму і вчасно реагувати на так звані «червоні прапорці»: ознаки того, що організм страждає від зневоднення і потребує допомоги
Почнімо з того, що вода добре регулює температуру тіла, виводить із організму природним шляхом кінцеві продукти обміну речовин та токсини. При регулярному вживанні потрібної кількості води внутрішні органи працюють добре, пише virus-stop. Стан, коли організм виділяє більше води, ніж споживає, називається зневодненням. Якщо людина відчуває спрагу, сухість у роті, має нечасте сечовипускання і суху шкіру – це може означати, що рівень зневоднення організму сягає 1-2%. Цей стан особливо небезпечний для малюків, вагітних та людей похилого віку.
Як розпізнати зневоднення?
Перші ознаки зневоднення це – посилення спраги, зменшення кількості сечі, а також зміна її кольору на темніший. При тривалому зневодненні додаються сухість шкіри і слизових оболонок, закрепи, зникає апетит, з’являється млявість, хронічна втома, підвищується тиск, погіршується зір, спостерігається втрата ваги. У немовлят западає тім’ячко та очі. А дітям старшого віку, крім фізіологічних змін, притаманна зміна поведінки: дратівливість та капризи.
Хто ризикує «заробити» дегідратацію?
Насамперед діти. У них зневоднення часто трапляється внаслідок розладів травної системи, супроводжується діареєю, блювотою, часом підвищенням температури. Це і впливає на втрату рідини дитиною. Серед дорослих до групи ризику потрапляють хворі з діагнозом синдрому подразненого кишківника, діабетики, люди з порушеннями харчової поведінки, а також ті, хто часто використовують сечогінні препарати, зловживають алкогольними напоями і кавою.
Наслідки зневоднення
При хронічній нестачі води виникає звикання і організм вмикає «аварійний» режим: спочатку воду отримують найважливіші органи, наприклад, мозок, а потім інші. При дефіциті використовуються внутрішні резерви і волога береться з клітин, міжклітинної рідини та крові. Тобто клітини зневоднюються. Однак клітинам необхідна рідина, щоб позбуватися відходів життєдіяльності, виконувати свої функції та просто жити. З часом наслідки зневоднення дійдуть і до інших важливих органів (шлунку, кишківника, печінки), що буде супроводжуватися порушенням їх функціонування і проявиться у вигляді захворювань.
Читайте ще: Як захистити печінку від токсинів
Зневоднення швидко порушує роботу нирок. Через недостатню кількість рідини токсини не будуть фільтруватися та виводитися належним чином з організму, а їх накопичення призведе до запальних процесів. Дефіцит води спричиняє згущення крові, що може закінчитися серцевим нападом. Під час тривалої нестачі рідини людина поступово втрачає сили, у неї погіршується самопочуття, слабшає імунітет. Приміром, якщо вагітна жінка буде мало пити води, то страждатиме від закрепів, оніміння кінцівок, судом і загальної слабкості.
Чим рятуватися від зневоднення?
У сучасному світі до зневоднення можуть призвести надмірне потовиділення після фізичних навантажень або внаслідок спекотної погоди на тлі недостатнього споживання води, зловживання алкоголем, прийом сечогінних препаратів, захворювання, що супроводжуються діареєю чи блювотою, опіки.
У таких випадках спочатку потрібно:
- Зупинити втрату рідини організмом;
- Поступово поповнювати організм водою;
- Швидко допомогти організму впоратися з інтоксикацією.
Після відновлення водного балансу потрібно подбати і про позбавлення від токсинів. Рятівна терапія полягає у регулярному вживанні простої води та прийомі засобу детоксикації. Тому, незалежно чим викликане зневоднення, доречним буде вживання ВІТАРГІНУ. Це дієтична добавка нового покоління, яка складається з комплексу метаболічних речовин (амінокислоти аргініну та ліпотропної речовини бетаїну), що виконують детоксикуючу дію. Тобто очищають організм від токсичних речовин та підвищують стійкість печінки до впливу патологічних факторів (як відомо, печінка знешкоджує токсичні сполуки).
Важливо, що ВІТАРГІН, як засіб при зневодненні, має здатність утримувати рідину всередині клітин, таким чином запобігаючи дегідратації, нормалізує їхнє живлення та метаболізм. Інакше кажучи, захищає клітини від зневоднення та відновлює їхнє водне середовище.
Дієтична добавка ВІТАРГІН сприятиме швидкому одужанню організму при при будь-яких інфекціях (особливо гострих кишкових); ацетонемічному синдромі у дітей (дозволено від 3-х років); при будь-яких отруєннях (у тому числі харчовому, алкогольному, медикаментозному, промисловому тощо).