facebook_pixel_id

ГРВІ у дитини: як не допустити ускладнень

Гострі респіраторні вірусні інфекції – це поширене явище, з яким стикаються практично всі діти. Зазвичай, ГРВІ проходить протягом 7-10 днів без серйозних наслідків. Проте, важливо знати, як допомогти дитині полегшити симптоми та запобігти виникненню ускладнень

10.05.2024 12:02
Поділитись:

З епідсезонів кожна мама замислюється про те, як захистити свою дитину від вірусних інфекцій і не дозволити розвинутися великій кількості ускладнень. Впоратися з першим завданням практично нереально, особливо якщо дитина спілкується з іншими дітьми, відвідуючи дитячий колектив, де дітей, що чхають і кашляють досить багато, і ймовірність зустрітися з вірусами ГРВІ досить висока, пише smartmama

А це означає, що мамі потрібно бути постійно напоготові і, крім дотримання профілактичних заходів, уважно стежити за самопочуттям дитини та помічати будь-які відхилення в ньому. Оскільки, як показало життя, деякі вірусні захворювання, наприклад, коронавірусна інфекція, можуть перебігати з мінімальними симптомами, завдання батьків – не пропустити їх.

Це непросте завдання, адже маленькі діти не в змозі поскаржитися на закладеність носа та біль у горлі, що посилюється під час ковтання. Не скажуть вони й про те, що болить голова чи виникає почуття дряпання за грудиною – всі ці симптоми здатні відчути діти старшого віку і дорослі, але не малюки.

Не менш важливо не списувати симптоми, що спостерігаються під час ГРВІ, на інші захворювання. Часто можна почути, що у дитини не вірус, а алергія, і всі симптоми трактуються як її прояви. Потрібно пам’ятати, що діти-алергіки більш сприйнятливі до вірусних інфекцій і схильні до їх обтяженого перебігу.

Читати ще: Чим відрізняються прості та складні віруси?

Тому не варто зневажливо ставитися до будь-яких симптомів і самостійно вирішувати – вірусне це  чи алергійне захворювання, і тим більше лікувати дитину, виходячи зі своїх припущень, а краще відразу звернутися до лікаря.

Дитина захворіла на ГРВІ: як не допустити ускладнень

 

  1. Зверніться до лікаря. Це особливо важливо, якщо у дитини висока температура (вище 38°C), утруднене дихання, біль у вухах, або якщо симптоми ГРВІ не покращуються протягом 3-5 днів.
  2. Забезпечте дитині рясне пиття. Це допоможе їй залишатися зволоженою та виводити з організму токсини. Найкраще пропонувати дитині воду, компоти, трав’яні чаї.
  3. Підтримуйте вологість повітря в кімнаті. Сухе повітря може дратувати дихальні шляхи та погіршувати кашель. Ви можете використовувати зволожувач повітря або просто повісити мокрі рушники на батареї.
  4. Промивайте ніс дитини сольовим розчином. Це допоможе розрідити слиз та полегшити дихання.
  5. Забезпечте дитині спокій та відпочинок. Коли дитина хворіє, їй потрібно більше сил на боротьбу з інфекцією.
  6. Не годуйте дитину насильно. Якщо дитина не хоче їсти, не змушуйте її. Пропонуйте їй їжу невеликими порціями протягом дня.
  7. Слідкуйте за станом дитини. Зверніть увагу на будь-які зміни в її самопочутті та зверніться до лікаря, якщо у вас виникнуть будь-які занепокоєння.

Правильно оцінити симптоми захворювання у дитини може лише лікар. Тим більше не потрібно чекати, коли дитина сама одужає, мотивуючи це тим, що імунітет повинен сам впоратися з вірусом і сформувати імунну пам’ять – така ситуація може призвести до виснаження резервів організму, що стане фоном для приєднання бактеріальних ускладнень або формування вогнищ хронічної інфекції. У майбутньому в дитини можуть бути більш часті та затяжні ГРВІ.

Важливо пам’ятати, що ГРВІ – це вірусна інфекція, і антибіотики не допоможуть у лікуванні. Антибіотики застосовуються лише для лікування бактеріальних інфекцій.

Читати ще: Рясне пиття: чому при вірусних захворюваннях треба активно вживати рідину

Для запобігання розвитку бактеріальних ускладнень у дитини лікар може призначити противірусні препарати з прямою дією на віруси. Одним із таких лікарських засобів для дітей є сироп Флавовір. Його дія спрямована на ДНК-і РНК-віруси, до яких відносяться віруси ГРВІ.

Флавовір пригнічує виробництво вірусного потомства всередині зараженої клітини, оскільки блокує спеціальні ферменти, які віруси використовують для свого розмноження. Це спричиняє зниження чисельності вірусного потомства, здатного нашкодити організму дитини. Крім того, необхідно чітко дотримуватись рекомендованих лікарем тривалості лікування сиропом Флавовір та кратності прийому.

Таким чином, щоб запобігти розвитку у дитини ускладнень на тлі захворювання на ГРВІ, від батьків потрібно небагато: лише виявити його симптоми, звернутися до лікаря і дотримуватися його рекомендацій з лікування. Тільки так можна уникнути не лише ускладнень, а й виникнення багатьох наслідків ГРВІ, які проявлять себе у майбутньому. Не варто ризикувати здоров’ям дитини завтра, краще правильно лікувати ГРВІ.