facebook_pixel_id

Як полегшити засинання

Протягом життя кожна людина часом стикається з тим, що їй важко заснути. На процес засинання впливає багато чинників: емоційне хвилювання, зміна способу життя або навколишнього середовища, стрес, хвороби. Зазвичай, усуваючи причину, зникає і проблема. Але виявляється, так виходить не завжди

07.02.2023 12:48
Поділитись:

Зрозуміло, що важко налагодити спокійний сон в нон-стоп режимі повітряних тривог, ракетних атак, перебоїв з електропостачанням та стресом, який все це супроводжує. За таких умов неможливо нормально заснути ввечері, а це обертається тяжким підйомом зранку. Проблема засинання відноситься до одного з видів пресомнічного розладу сну. Цікаво, що вона може виникати у будь-якому віці: як у дітей, так і у дорослих. Але часто порушення засинання зустрічаються серед людей похилого віку, вагітних, жінок у період менопаузи. У складностях засинання часто звинувачують:

 

·        порушення гігієни сну,

·        зміну часового поясу,

·        хвороби,

·        сильний і тривалий стрес,

·        перехід на літній/зимовий час,

·        прийом ліків та стимуляторів нервової системи.

 

У чому криється небезпека?

 

Існує пряма  залежність між якістю сну і самопочуттям. Як відомо, під час нічного відпочинку організм відновлює всі свої процеси, психічний і фізичний стани. Тому люди, які довго страждають від проблеми із засинанням, незабаром отримують продовження інших видів розладів сну: безсоння або навпаки підвищену сонливість, нічні кошмари, порушення циркадних ритмів, раптові пробудження, надмірну чутливість сну тощо. Паралельно з цим додаються проблеми зі здоров’ям:

 

Ø зайва вага;

Ø діабет;

Ø погіршується робота мозку, з’являється дратівливість;

Ø сильно страждає серцево-судинна система;

Ø слабшає спроможність імунітету чинити опір інфекціям;

Ø гіпертонія.

 

Читайте ще: Як зберегти красу шкіри та відновити її після стресу

 

Як зрозуміти, що із засинанням є проблема

 

Зрозуміти, що існує проблема із засинання просто. Основні симптоми такі:

 

  • у голові крутиться купа думок;
  • є відчуття збудженості та тривоги;
  • важко знайти зручну позу;
  • відволікають від сну і заважають навіть такі незначні звуки, як дихання партнера у ліжку, тиша, далекий шум, світло вуличного ліхтаря тощо;
  • процес засинання триває 1-2 години.

 

Очевидно, що зранку гарантоване відчуття недосипу, втоми, млявість. А протягом дня буде виникати бажання подрімати де завгодно: на нараді, у транспорті, після прийому їжі. Довго перебувати у такому стані організм не зможе.

 

Читайте ще: Які побічні ефекти препаратів і дієтичних добавок стають бонусами для чоловіків?

 

Заснути швидко і спати солодко

 

По-перше, треба знайти причину, яка заважає нормально заснути. Для більшості українців  – це очевидно страх, тривога і стрес, викликані війною. По-друге, ця проблема вирішується гігієною сну і застосуванням допоміжних заспокійливих засобів. Для нормалізації процесу засинання потрібно:

 

  • Щодня, у вихідні та будні, лягати спати в той самий час.
  • Під вечір «не підбадьорювати» свою нервову систему кавою, алкоголем, важкими стравами.
  • За годину-півтори випити щось для релаксу і сну. Це може бути трав’яний чай, а краще – дієтична добавка на рослинних компонентах.

 

Чому не рекомендовано приймати снодійні?

Річ у тім, що снодійні не просто сприяють швидкому засинанню, вони сильно впливають на самопочуття: після пробудження провокують сонливість і млявість, пригнічують настрій,  знижують концентрацію, увагу та працездатність. Викликають залежність.

 

Тому для безпроблемного засинання та відновлення нервової системи підходить дієтична добавка ВІТАСЕД. У її складі добре відомі лікарські рослини: валеріана, пустирник (кропива собача) та глід. Усього 2-3 капсули на день і є шанс налагодити м’яке заспокоєння коливань нервової системи, процес засинання буде бажаним і легким, а природний сон глибоким.

  • Обов’язково приймати теплий душ або ванну, використовуючи ефірні олії. Для заспокійливої ароматерапії підходить шавлія, герань, лаванда, ромашка, троянда.
  • Не завадить фізична активність, але не виснажлива. Ідеально підійде прогулянка на свіжому повітрі.
  • За можливості не читати новин перед сном і не використовувати гаджети у ліжку.

 

Ці прості прийоми збережуть фізичне та психічне здоров’я, а також допоможуть засинати швидко.