facebook_pixel_id

Як зберегти красу шкіри та відновити її після стресу

Обличчя віддзеркалює наші переживання: що робити, аби залишатися красивими

26.01.2023 12:55
Поділитись:

Чому ми старішаємо під впливом постійного стресу?

 

Чим довше ми стресуємо, тим гіршими для шкіри будуть наслідки. Під час стресу запаси магнію зменшуються, і виробляються критично малі об’єми колагену та еластину. Знижується також вироблення статевих гормонів, що провокує сухість, тьмяність, появу мімічних зморшок.

 

Як впливає стрес на нашу шкіру:

 

  • знижує вироблення естрогенів та тестостерону, які відповідають за молодість шкіри;
  • стимулює вироблення ферменту гіалуронідази, який розщеплює гіалуронову кислоту;
  • руйнує колаген та еластин;
  • погіршує кровообіг у шкірі, що може призвести до її тьмяності та блідості;
  • активізує вироблення шкірного сала;
  • підвищує чутливість шкіри.

Коли людина переживає тривалий стрес (в наш час повномасштабної  війни він, на жаль, не припиняється), у неї виникає постійний похмурий і напружений вираз обличчя, тому активніше формуються зморшки та заломи. Стрес може впливати на якість зору, що зі свого боку провокує появу «гусячих лапок» навколо очей. Зміни у харчуванні (як відомо, під час стресу ми вживаємо більше алкоголю і солодощів) можуть стати причиною появи акне, почервонінь та подразнень.

 

Як зберегти красу шкіри та відновити її після пережитого стресу

 

Потрібно почати з відновлення психоемоційного стану.

Читати ще: Блекаути та сон

Головне правило у боротьбі зі стресом – добре висипатися. Важливо лягати спати до 23 години, саме в цей час активно виробляється гормон сну мелатонін. Фізичні навантаження також допоможуть зняти напругу та покращити кровообіг. Достатньо гуляти по декілька годин на день та виконувати ранкову руханку. Важливим є і харчування: варто відмовитись від фаст-фуду, солодощів, жирної та копченої їжі. Каші, фруктові та овочеві салати, кисломолочна продукція – здатні додати життєвих сил та відновити мікрофлору кишківника, що страждає під час стресу.

Медитація, релаксація, заспокійлива музика, масаж, ароматерапія – усе це допоможе розслабитись і заспокоїтись. На жаль, під час хронічного стресу, який ми відчуваємо уже впродовж 9 місяців повномасштабного вторгнення, такі техніки допоможуть позбутися стресу тимчасово.

Головна проблема не зникає, а отже, стресові ситуації будуть повторюватись знову і знову. Ефективно підтримати нервову систему допоможуть заспокійливі трави: м’ята, меліса, валеріана тощо. Більший ефект ви отримаєте, якщо застосуєте комбінацію трав. Так, поєднання корневища валеріани, пустирника (кропиви собачої) і глоду не лише знижує збудження, загальну знервованість та дратівливість, а й покращує якість сну та пришвидшує засинання. Таке поєднання є, наприклад, у дієтичній добавці ВІТАСЕД.

Читати ще: Профілактика респіраторних захворювань у зимовий період

Якщо нервова система дає серйозний збій, доречно звернутися до спеціаліста, який може порадити курс психотерапії. Також варто на деякий час відмовитись від споживання негативної інформації, змусити себе не читати усі стрічки новин та відмовитися від перегляду «жорстких» відео.

 

Шкірі потрібні живлення та догляд

 

Приборкуючи стрес, паралельно потрібно приділити увагу самій шкірі. Якщо ви досі не змогли підібрати ефективні засоби для догляду за обличчям, у цьому допоможе професійний косметолог.

  • Очищення, тонізування та зволоження – це основа догляду, процедура, яку потрібно виконувати двічі на день (засинати з макіяжем категорично не рекомендується).
  • Вирівняти тон обличчя та додати свіжості допоможуть маски-антиоксиданти.
  • Позбутися пігментних плям – маски та скраби з кислотами (ними варто користуватися взимку, адже влітку вони можуть лише поглибити проблему).
  • М’який пілінг раз на тиждень допоможе відлущити ороговілі клітини.
  • Антистресова сироватка з вітамінами С та Е зменшить вираженість зморшок, приведе шкіру в тонус, добре зволожить (нею можна користуватися курсом, «під» крем, або замість нього).
  •  

Живити шкіру варто не лише ззовні, а й «зсередини»

 

  • Омега-3, вітаміни А, С, цинк, залізо, селен, профілактичний прийом вітаміну D зможуть відновити шкіру і зменшити негативний вплив стресу.
  • Дієтична добавка ВІТАРГІН протидіє ранньому старінню шкіри, забезпечує повноцінне її живлення. Амінокислота аргінін, яка входить до його складу, стимулює вироблення колагену, завдяки чому розгладжуються зморшки та покращується колір обличчя, зі свого боку бетаргін забезпечує зволоження шкіри, прибирає подразнення, надає м’якості та гладкості.

Усі перераховані вище заходи з «порятунку» шкіри потрібно проводити комплексно, інакше суттєвого результату чекати не варто. Зокрема, адекватний догляд за шкірою не дасть бажаного ефекту без правильного харчування, і навпаки.

Пам’ятайте, що гарний вигляд – це один із показників нашої незламності. Дбайте про себе, будьте красивими і, наскільки це можливо, бережіть нерви.