facebook_pixel_id

Сезонна алергія та застуда: як не переплутати

Алергія (поліноз) та респіраторна вірусна інфекція можуть супроводжуватися загальними симптомами: нежитем, чханням, свербежем, закладеністю носа, кашлем

19.05.2023 14:22
Поділитись:

Словом "застуда" у побуті зазвичай називають респіраторні захворювання вірусного характеру. ГРВІ (гострі респіраторні вірусні інфекції) є найбільш розповсюдженою групою захворювань у світі: до її складу входять, зокрема, грип, коронавірусна, риновірусна, аденовірусна та інші інфекції, які викликають запалення верхніх дихальних шляхів, пише med.oboz

У нормі наш імунітет має реагувати лише на небезпечні для нашого здоров’я фактори – токсини, злоякісні клітини або інфекції (наприклад, ті самі віруси). Однак іноді наша імунна система починає приймати за небезпеку начебто нешкідливі речовини – наприклад, пилок рослин, рослинні або тваринні білки, ліки, деякі харчові продукти, шерсть тварин або навіть звичайний домашній пил. Такий збій імунної системи може виникнути у будь-якому віці: ви можете все життя спокійно гуляти, наприклад, повз квітучі липи, але одного не зовсім чудового дня така прогулянка зненацька нагородить вас свербінням у носі та невгамовним чханням.

 

Оманлива схожість симптомів ГРВІ та алергії

 

Сезонна алергія має багато проявів – від чхання, риніту (нежить), сльозотечі та висипу на шкірі, аж до утруднення дихання і навіть розвитку анафілактичного шоку.

Проблема в тому, що майже такі самі симптоми має звичайна застуда. Однак різниця між симптоматикою таки є, і зараз ми спробуємо в ній розібратися.

Основні прояви алергії та застуди (ГРВІ)

Як не переплутати сезонну алергію із застудою

Чим лікувати ГРВІ та сезонну алергію?

 

Оскільки це два абсолютно різних типи захворювань, то й лікувати їх слід по-різному. Гостра респіраторна вірусна інфекція потребує насамперед прийому противірусних препаратів. Наприклад, для дітей лікар може призначити дитячий сироп Флавовір на основі флавоноїдів, який блокує здатність РНК- та ДНК-вірусів розмножуватися в організмі та у такий спосіб не дає вірусу наростити силу. А чим менше буде вірусів в організмі, тим легший перебіг матиме хвороба і організм швидше з нею впорається.

 

Читати ще: Вірусні хвороби та дитячий садок: як уберегти малюка та створити безпечне середовище

 

Для успішного лікування сезонної алергії треба насамперед знайти її причину. Це не так просто, як здається. Тому, якщо ви підозрюєте у себе алергію, вам неминуче доведеться звернутися до лікаря-алерголога та пройти лабораторні дослідження. Після визначення причини лікар призначить антигістамінні препарати та/або імунну терапію.

У будь-якому випадку алергія це чи ГРВІ – самостійно ставити собі діагноз не варто. Передусім потрібно звернутися до лікаря, адже і вірусна інфекція, і алергія можуть бути причиною погіршення стану, а саме появи вторинної бактеріальної інфекції в дихальних шляхах. На тлі сезонної алергії можуть погіршуватися такі симптоми астми, як кашель і хрипи, а нежить (алергічний або вірусний) у дітей часто є причиною інфекції середнього вуха (середній отит) та аденоїдних вегетацій.