facebook_pixel_id

Не школою і дитсадком єдиними: де діти можуть «підчепити» віруси

Зима приносить не лише радість новорічних свят і снігу, а й додатковий головний біль батькам – адже це сезон вірусних захворювань. І як не намагалися б уберегти дітей від хвороби, уникнути застуди чи грипу не вдається

02.02.2023 16:15
Поділитись:

Зима приносить не лише радість новорічних свят і снігу, а й додатковий головний біль батькам – адже це сезон вірусних захворювань. І як не намагалися б уберегти дітей від хвороби, уникнути застуди чи грипу не вдається

Якщо дитина легко хворіє 2-3 рази за зиму – це норма. Однак часто спостерігається така картина: тиждень у школі (дитсадку) – два вдома через хворобу. Це знесилює не тільки малечу, а й дорослих. На життя родини негативно впливають витрачені в нікуди час, нерви і гроші. Плюс такі додаткові ускладнення, як відсутність світла, інколи опалення, нагода потрапити швидко на огляд до лікаря тощо.

Навіть якщо теоретично дитину замкнути вдома, хвороби не уникнути. Відомо, що збудниками таких нині популярних недуг, як ГРВІ, грип та «новенький» COVID-19, є віруси. Зі свого боку віруси потрапляють до організму повітряно-крапельним шляхом, через руки (якими потім торкаються носа, рота та очей) і брудні поверхні (іграшки, предмети спільного користування, дверні ручки). Поза організмом віруси живуть від кількох хвилин до діб (в залежності від середовища і виду поверхні).

 

Читайте ще: Як зберегти красу шкіри та відновити її після стресу

 

Тобто зараження відбувається під час контакту людини з людиною. А це говорить про те, що дитина може підчепити вірус будь-де: в ліфті, гостях, магазині та навіть вдома (тато чи бабуся можуть принести вірус з роботи від хворого колеги). Але найбільша ймовірність захворіти все ж у дитячому колективі – садочку, школі, гуртках та секціях. Там – більше скупчення дітей, які тісно спілкуються.

 

Як знизити ймовірність зустріти вірус?

 

Отже, висновок такий: ізолювати дитину від вірусів не-мож-ли-во! Однак можна знизити ризик зустрічі та інфікування, якщо:

  • Не водити без потреби дитину у місця скупчення людей у закритому просторі (магазин, перукарню, аптеку тощо). Чим менше контактування з іншими, тим менше шансів захворіти.
  • На власному прикладі привчити завжди мити руки (перед їжею, після туалету і повернення додому, контакту з тваринами). А за відсутності такої можливості – користуватися вологими серветками та дезінфікуючими засобами. А ще не менш важливо – не чіпати руками своє обличчя.
  • Навчити кашляти і чхати у згин ліктя. Вміти користуватися паперовими хустинками.
  • Вжити заходів за появи перших симптомів ГРВІ чи загрозі захворіти (наприклад, якщо дитина контактувала з хворою людиною). У такому випадку дитині потрібне те, що захистить її слизові оболонки верхніх дихальних шляхів та підтримає місцевий імунітет. За цих обставин багато мам обирають сироп Флавовір . Його перевага полягає в безпечності, оскільки в основі він має рослинні компоненти, і тому дозволений малюкам з народження. До того ж сироп дієвий, як у випадку попередження вірусних захворювань, так і в прискоренні процесу одужання.

 

Читайте ще: Що таке повноцінне харчування та способи його покращення

 

Підвищуємо стійкість дитячого організму

 

Діти хворіють значно частіше, ніж дорослі, бо їхня імунна система ще не стійка і тільки починає «знайомитися» з патогенами, які живуть навколо. Менше шансів захворіти має той малюк, у якого міцний місцевий імунітет. На це впливає спадковість та спосіб життя. Якщо на перше вплинути неможливо, то сформувати сильний імунітет реально. З ним дитина хворітиме рідше та без ускладнень або в легкій формі. Сильний імунітет формується добре відомими і простими речами. Однак, на жаль, деякі батьки нехтують ними, вважаючи їх занадто простими і шукають складні шляхи. А насправді для того, щоб дитячий організм міг протистояти вірусам потрібно:

  1. Виробити звичку регулярно гуляти з дитиною на свіжому повітрі. На вулиці, на відміну від садочка та школи, підчепити хворобу нереально. 
  1. Слідкувати за вологістю і температурою повітря у кімнатах, в яких перебуває дитина: 50–70% та 18–20 0С. Варто регулярно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання. Справа в тому, що рухоме вологе і прохолодне повітря згубно діє на вірус. Натомість сухе кімнатне повітря пересушує слизову оболонку верхніх дихальних шляхів, яка слугує захисним бар’єром від патогенів. Коли слизова суха – вірус без проблем потрапляє в організм і людина хворіє. Тому дуже важлива якість повітря. 
  1. Організувати повноцінний раціон із різноманітних продуктів. Але, як відомо, діти часто вередливі до їжі. Комусь не подобається м’ясо (можна замінити на рибу, сир, яйця та інші білкові продукти), хтось не їсть свіжі овочі (можна давати варені, печені, в салатах типу вінегрет тощо). Не треба змушувати їсти щось «лікувальне і корисне», краще давати багато фруктів та пити чаї, компоти, морси, воду. Якщо мама не впевнена, що дитина отримує повноцінне харчування, то на допомогу прийдуть дієтичні добавки. Для дітей є спеціальна дієтична добавка ІМУНОФЛАЗІД Лайт. Це смачний і корисний сироп, багатий на флавоноїди – біологічно-активні речовини, що сприятливо впливають на стан імунної системи і підтримують захисні функції організму. Сироп не замінить якісної їжі, але захистить від впливу шкідливих зовнішніх факторів, серед яких і віруси. 
  1. Займатися спортом. Будь-яка регулярна фізична активність добре загартовує. Обирати можна будь-що, головне, щоб дитина займалася із задоволенням, а не тому, що так треба. 
  1. Вчасно робити щеплення проти грипу. Щорічна вакцинація захистить від актуальних видів вірусів. Найкраще це робити на початку епідсезону: листопаді-грудні.

Дотримання цих простих правил забезпечить стійкість дитячого організму. Відтак відвідування школи чи дитсадка не буде асоціюватися з постійними застудами та ГРВІ.